BLOG

Mezoterapia mikroigłowa. O co w niej chodzi?

Botoks, kwas, wypełniacze. Sposobów na szybką poprawę wyglądu jest sporo. Tu naciągniemy, tam wypełnimy, tu powiększymy a tam odejmiemy. Problem jednak w tym, że pielęgnacja skóry to coś więcej niż doraźna i chwilowa likwidacja problemu. Za chwilę o jednym z najpopularniejszych zabiegów którego efekty nie będą natychmiastowe ale za to długotrwałe i przyniosą korzyści na wielu płaszczyznach.

Mezoterapia mikroigłowa. Dermapen.

Mezoterapia mikroigłowa nazywana także dermapenem od urządzenia którym bywa wykonywana, polega na nakłuwaniu skóry wiązkami igieł (tak zwanymi kardridżami). Liczba igieł w kardridżu może być różna. W zależności od liczby igieł mezoterapię mikroigłową stosuje się aby osiągnąć konkretne efekty. Zagęszczenie, ujędrnienie, terapia blizn potrądzikowych, spłycenie zmarszczek czy poprawa koloru skóry.

Mikronakłucia to nie wszystko.

Sam bodziec (nakłucie) wywołuje procesy naprawcze w skórze, jednak oprócz nakluwania w trakcie zabiegów mezoterapii mikroigłowej podajemy skórze składniki które mają określone działanie. W zależności od tego czego potrzebuje skóra i jakie efekty chcemy osiągnąć siegamy po różne preparaty które dzięki mikronakłuciom dostają się głębiej i głębiej penetrują skórę. A zatem działamy na skórę podwojnie, z jednej strony bodziec ( nakłucie i regeneracja), z drugiej strony dedykowany skórze preparat.

Zasady bezpiecznej mezoterapii mikroigłowej.

Aby zabieg był bezpieczny, po wykluczeniu przeciwskazań, wypełnieniu świadomej zgody na zabieg, przygotowaniu skóry do zabiegu, Twoja skóra będzie nakłuwana sterylnymi kardridżami, na określonej głębokości. Zgodnie z najnowszą wiedzą do wykonania zabiegu nie jest konieczne a nawet nie jest wskazane wykonanie znieczulenia. Ważne jest to, aby widzieć reakcję skóry. Bezpieczne nakłuwanie to także nakłuwanie które nie szarpie skory, dlatego nie jeździmy po skórze ale pracujemy metodą góra dól, wykonując cos na wzór stempelków.

Jakie efekty i kiedy?

Mezoterapia mikroigłowa to dzialanie na wielu polach. Pobudzamy komórki ( fibroblasty) do produkcji kolagenu. Ponieważ z wiekiem jest go coraz mniej, bardzo ważne aby stymulować skórę do jego produkcji. Zabieg powoduje zagęszczenie skóry (co ułatwi walkę z grawitacją), prowadzi do ujednolicenia koloru, zwężenia porów, spłycenia zmarszczek i blizn. Ale żeby zobaczyć efekty mezoterapii mikroigłowej potrzeba czasu. Przebudowa naskórka trwa u młodej osoby średnio 28 dni, im człowiek starszy tym proces ten potrwa dłużej. Ale nakłuwając skórę na poziomie skóry właściwej potrzebujemy więcej czasu na zobaczenie efektów. Dlatego po zakończonej serii zabiegów skóra będzie się zmieniała jeszcze przez około pól roku.

A co z mezoterapią igłową? Czy to to samo?

Nie, mezoterapia igłowa to zupełnie inny zabieg i ma inne zadania. W mezoterapii igłowej chodzi przede wszystkim o to by skórę nawilżyć, stworzyć odpowiednie środowisko do innych zabiegów. W mezoterapii igłowej wprowadzamy wybrane substancje wprost do skóry właściwej przy użyciu dedykowanych igieł oraz technik. Mezoterapia mikroigłowa może być uzupełnieniem mezoterapii igłowej i odwrotnie. Wszystko zależy od celów terapii i oczekiwanych rezultatów. Nie bez powodu, oba zabiegi są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych.

Miss Dermis

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe wpisy

ZAREZERWUJ WIZYTĘ