Makijaż permanentny to nic innego jak tatuaż kosmetyczny wykonywany na twarzy. Polega na wprowadzeniu pigmentu w górną warstwę skóry właściwej (warstwę brodawkowatą) przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zabieg w gabinecie Miss Dermis wykonuje kosmetolog i linergista. Wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami sanitarnymi, używane igły są sterylne a pigmenty zgodne z najnowszymi przepisami( REACH).
Efekt końcowy zależy od wielu czynników
Na efekt końcowy zabiegu składa się kilka czynników. Ważne są oczywiście umiejętności osoby wykonującej zabieg, ważny jest odpowiedni dobór pigmentu i technika pracy. Ale ważne jest też to w jakiej kondycji jest Twój organizm, jak przygotujesz się do zabiegu i jaka będzie Twoja pielęgnacja pozabiegowa.
Makijaż permanentny
Makijaż permanentny wykonujemy zawsze po wykluczeniu przeciwskazań. Całkiem sporą listę pytań otrzymasz w czasie wizyty w gabinecie, ale na wiele z nich możesz odpowiedzieć sobie już teraz. Niektóre przeciwskazania do wykonaniu makijażu permanentnego to: ciąża, okres laktacji, choroba nowotworowa, wybrane choroby autoimmunologiczne, świeża opalenizna czy opryszczka nawet jeśli występuje w miejscu innymi niż pigmentowane. Kolejne przeciwskazania to na przykład niedawna terapia retinoidami (musi minąć pół roku), przebyte ostatnio operacje (organizm musi wrócić do normy) świeża mocna opalenizna. Pytania na które powinnaś sobie jeszcze odpowiedzieć: Czy Twój stan zdrowia jest dobry? Czy w ostatnich tygodniach ( 3 miesiące) zmieniałaś dawki leków lub leki? Czy planujesz zajęcia lub wyjazdy w czasie których ciężko będzie Ci zadbać o higienę pigmentowanego miejsca? Ważne, nie przychodź na makijaż permanentny brwi ze świeżo wykonaną henną, przed makijażem permanentnym ust postaraj się aby usta w dniu zabiegu nie były spierzchnięte.
Dzień zabiegu
Jeśli jesteś zdrowa i przekonana że chcesz mieć makijaż permanentny, w dniu zabiegu nie pij kawy. Kawa podnosi ciśnienie krwi, nie chcemy dodatkowego krwawienia w czasie pigmentacji. Dobę przed zabiegiem zrezygnuj z alkoholu. Postaraj się przyjść do gabinetu wypoczęta i nawodniona. Wszystkie zabiegi przebiegają sprawniej i są mniej uciążliwe jeśli skóra jest w dobrej kondycji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zabiegu powiedz o nich. Nie przychodź na zabieg chora, napisz i zapytaj jeśli w ostatnim czasie byłaś w szpitalu lub miałaś zabieg z zakresu tak zwanej medycyny estetycznej. Nie krępuj się pytać.
Tuż po zabiegu
Najważniejsza sprawa po zabiegu, słowo klucz, to higiena. Staramy się by otwarta rana jaka jest na brwiach lub ustach goiła się bez przeszkód. Szczegółowych informacji na temat zaleceń pozabiegowych udzielę Ci w gabinecie, ale są uniwersalne zasady o których warto pamiętać.
A zatem jeszcze raz higiena. Przez trzy dni po wykonaniu makijażu permanentnego brwi pozwalamy brwiom goić się na sucho. Możemy przemyć delikatnie wodą, ale nie smarujemy brwi, unikamy wszelkiej chemii, dbamy o czystość. Zmieniamy poszewkę lub kładziemy czysty ręcznik na poduszce, nie przytulamy zwierząt, unikamy miejsc w których nasze brwi nie są ” bezpieczne”. Wizyta na siłowni, na basenie czy w sklepowej przymierzalni jest kiepskim pomysłem.
Po trzech dniach jeśli jest potrzeba można delikatnie posmarować maścią otrzymaną w gabinecie. Delikatnie, bez zrywania strupków, które mogą ale nie muszą się pojawić. W przypadku ust permanentnych możemy je smarować natychmiast otrzymanym w gabinecie masełkiem. Unikamy za to pikantnych dań, gorących napojów, pijemy przez rurkę i w żadnym wypadku nie palimy papierosów.
Gojenie i stabilizacja pigmentu
Na efekt makijażu permanentnego trzeba poczekać. Wygojone brwi nie oznaczają, że pigment już nie pracuje. Efekt pigmentacji widać dopiero po 4 tygodniach. W tym czasie brwi mogą jaśnieć lub ciemnieć. Co najmniej 4 tygodni potrzeba żeby stwierdzić jaki jest. Dopiero po 4 tygodniach (maksymalnie 10) umawiamy się na pierwsze dopigmentowanie, zwane bardzo często korektą.
Miss Dermis