Makijaż permanentny nie jest błahym zabiegiem. Nie piłujemy paznokci (choć i tu można zaszkodzić), nie obcinamy włosów (odrosną w razie czego), wprowadzamy pigment w górną warstwę skóry właściwej i należy się spodziewać że zostanie z nami na dłużej. Dlatego tak ważne jest, żeby temat przegadać, ustalić jakie są oczekiwania a przede wszystkim wykluczyć przeciwskazania.
Szczerość to podstawa
Każda odpowiedzialna lingergistka ( lub linergista) poprosi Cię o wypełnienie świadomej zgody na zabieg. Wśród wielu pytań na pewno pojawią się dotyczące ciąży, okresu laktacji, ewentualnych poważnych chorób i zażywanych leków. Będą pytania o ulubione ziółka (oby nie był to czystek), tryb życia, ulubione aktywności. Pytania nie służą zaspokojeniu niezdrowej ciekawości, chodzi o to by wykluczyć ewentualne przeszkody i żeby makijaż permanentny przyniósł oczekiwane efekty.
Rysunek wstępny
Ten etap najczęściej trwa długo. Owszem, są osoby które zrobią rysunek w 5 lub 10 minut, ale nie dziw się jeśli będzie trwać dużo dłużej. W przypadku permanentnych brwi w ruch mogą pójść nitki, kredki, suwmiarka, chusteczki, plastikowe linijki i pewnie coś jeszcze. W przypadku ust może to być zaznaczenie konturu kredką lub biała pastą, wypełnienie całych ust kolorem i pewnie jeszcze jakiś sposób. Wszystko zależy od upodobań linergisty i Twojej urody. Jeśli na przykład brwi są wyjątkowo niesymetryczne (a tak jest bardzo często ) pracy będzie więcej. Wyrysowany kształt oglądasz w lustrze, jeśli go akceptujesz, zaczyna się pigmentacja.
Mikropigmentacja
To kluczowy element wizyty. W profesjonalnym gabinecie (a tylko takich szukaj) jest przede wszystkim czysto, a używane igły są sterylne i jednorazowe. Zabieg, w zależności od pigmentowanego obszaru będzie trwał około godziny, może dwóch. W przypadku dopigmentowania zapewne krócej. Zauważysz, że linergistka będzie prosić Cię o zmianę pozycji, siadanie, przesuwanie głowy w lewo lub w prawo, sama być może także będzie się przemieszczać wokół łóżka. Tu znów wszystko zależy od tego w jaki sposób pracuje.
Zalecenia pozabiegowe
To bardzo ważny etap pigmentacji. Skóra będzie się goić i wiele w tym momencie zależy od Ciebie. Pigmentacja to praca zespołowa i lepiej stosować się do zaleceń nawet jeśli koleżanka usłyszała od linergistki coś zupełnie innego. Weźmy na przykład brwi. Jedna osoba powie, że trzeba goić na sucho, inna zaleci przemywanie. Obie mogą mieć rację, obserwują Twoją skórę, widzą jak reaguje w czasie pigmentacji i dostosowują zalecenia indywidualnie.
Miss Dermis