Po makijażu permanentnym brwi i kresek, makijaż permanentny ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie makijażu permanentnego. Zabieg cieszy się dużą popularnością bo usta permanentne to wygoda i oszczędność czasu. Na basenie, w restauracji, na stoku można zapomnieć o szmince i cieszyć się ładnie podkreślonymi ustami.
Permanentne usta
Makijaż permanentny ust ma na celu podkreślenie naturalnej czerwieni, wydobycie kształtu, czasem delikatne skorygowanie konturu, który na przykład stracił regularność po opryszczkach, jeszcze w innej sytuacji makijaż stosowany jest u osób po operacjach (na przykład rozszczepie wargi) tak aby nadać kolor i kształt. Motywacje są różne, wypigmentowane usta mogą wyglądać przepięknie i na pewno wygodnie je mieć. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na ewentualną opryszczkę.
Usta poza ustami
Makijaż permanentny ust wykonujemy w ramach czerwieni wargowej. Inna jest skóra na ustach i inna poza nią. Przy próbach powiększania ust permanentnym (co niestety się zdarza) kolor wypigmentowanych ust i kolor wypigmentowanej skóry różnią się od siebie i wyglądają źle. Kiedyś wykonywano powiększanie ust przy pomocy makijażu permanentnego ale dziś powszechnie wiadomo że to zły pomysł. Wygląd w ten sposób powiększonych ust nie jest satysfakcjonujący a usuwanie bywa bardzo trudne i czasochłonne. O usuwaniu możesz przeczytać https://missdermis.pl/usuwanie-makijazu-permanentnego-laser-czy-remoover/
Przebieg zabiegu
Po wypełnieniu wszelkich formalności związanych z wywiadem przedzabiegowym, zgodą na zabieg, wyborem koloru i rysunkiem wstępnym przystępujemy do pigmentacji. Wiele osób twierdzi, że pigmentacja ust jest zdecydowanie boleśniejsza niż pigmentacja brwi. Odczucia są różne i zależą od indywidualnych cech osoby pigmentowanej (wrażliwość na ból itp.), przygotowania do zabiegu (wyspany i nawodniony organizm) a także od techniki pracy osoby pigmentującej. W niektórych gabinetach używa się znieczulenia, w innych pigmentacja odbywa się bez środków znieczulających lub relaksujących. Tuż po pigmentacji ust używa się specjalnych masełek i innych preparatów które mają przynieść ulgę i wesprzeć proces gojenia.
Opryszczka
Decydując się na makijaż permanentny ust trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia opryszczki. Szacuje się, że nawet 90% populacji to nosiciele wirusa opryszczki, a przede wszystkim interesującej nas w kontekście pigmentacji ust odmiany HSV 1. Jednym z procesów aktywujących opryszczkę jest uszkodzenie naskórka występujące podczas pigmentacji. Niektórzy linergiści zalecają profilaktyczne zażywanie leków, które mają nie dopuścić do pojawienia się opryszczki, inni proponują poczekać aż rzeczywiście się pojawi. Jednak reguły nie ma. Bywa, że profilaktyka niczemu nie zapobiega, zdarza się też, że i bez zażywania leków opryszczka się nie pojawia. Nie ma jednej uniwersalnej wskazówki.
Co jeśli się pojawiła?
Prawdopodobnie będą ubytki w pigmentacji, które oczywiście można uzupełnić na dopigmentowaniu, albo na dopigmentowaniach. I tak bywa. Na usta trzeba będzie po prostu poczekać dłużej. Pamiętaj, że na efekt końcowy składa się wiele czynników, między innymi: pigmentacja, pielęgnacja pozabiegowa, a przede wszystkim to w jakiej kondycji jest organizm. Wygojenie jest zawsze indywidualną sprawą.Więcej informacji na temat makijażu permanentego ust znajdziesz tu https://missdermis.pl/usta-permanentne-przeczytaj-i-zdecyduj/
Miss Dermi