Nowoczesny, naturalny makijaż permanentny to, umówmy się, duża wygoda.
Piękny wygląd przez całą dobę, o świcie, w pracy, na basenie, po całym męczącym dniu, w pośpiechu, niezależnie od pogody. Zalet dobrze wykonanego i zadbanego makijażu permanentnego jest mnóstwo, zasłużenie zabieg cieszy się dużą popularnością. Zanim jednak zapadnie decyzja o permanentnym warto wiedzieć, że makijaż wymaga opieki nie tylko w trakcie gojenia, ale i po wygojeniu.
Ochrona przed słońcem tak ważna na co dzień, jest w przypadku mikropigmentacji szczególnie ważna, zwłaszcza w lecie. W upalne dni najlepszym filtrem będzie SPF 50, nakładany kilka razy w ciągu dnia ochroni skórę i sprawi, że pigment po wielu miesiącach wciąż będzie wyglądał ładnie. Decydując się na makijaż permanentny zaprzyjaźniasz się z filtrem.
Co z koniecznością robienia henny? Jedno nie wyklucza drugiego. Wykonując makijaż permanentny nadajemy kolor skórze, a nie włoskom. Po jakimś czasie zapewne trzeba będzie wykonać hennę. Permanentny nada kształt, wymodeluje i otworzy oko, ale włoski mogą wymagać przyciemnienia. Decydując się na permanentny nie zapominasz o hennie.
Nie można też pozostawić brwi samopas. Pielęgnacja będzie ułatwiona, bo kształt już jest, ale trzeba będzie powyrywać pojedyncze włoski. Decydując się na permanentny, nie wyrzucasz pęsety.
„Zrobię, najwyżej usunę” Usuwanie makijażu permanentnego może być trudne i długotrwałe. Wiele zależy od użytych do niego pigmentów, reakcji skóry, cierpliwości i oczekiwań osoby, która chce makijaż usunąć, a także oczywiście od umiejętności osoby, która podejmie się usuwania. Proces, wcale nie jest obojętny dla skóry, może trwać miesiącami, a nawet latami. Decydując się na permanentny, wybierz starannie gabinet w którym wykonasz mikropigmentację.
Tymczasem, za polszczyzna.pl kilka słów o permanentnym: trwały, stały, ciągnący się, nieprzerwany, chroniczny, nieustanny, notoryczny, ciągły, ustawiczny.
Miss Dermis